Dzieje Bump sięgają roku 2003, kiedy to prowokatorami powstania ściśle powiązanej grupy stali się Bracia; Piotr i Marcin Wach (Spedro&Marti), Piotr Załupka (Tito) oraz Mateusz Żuchnicki (Bajo). Niedługo potem dołączyło do nich całe grono bump fanatyków tworząc silnie umotywowaną drużynę multimedialną.

Skąd pochodzi nazwa i na czym opiera się idea 'BUMP'? Pionierów teorii bump zainspirował po części film 'Bumfights' jak

i samo znaczenie słowa 'bump'.

Często więc można natknąć sie na wariacje słowa typu; BUM'P - Fuzji słów 'bum'(żul) i bump (odskocznia, demolka, rozmach, siła, szok) oba słowa pochodzą z języka angielskiego (więcej synonimów słowa 'bump' można odnaleźć na stronie: www.answers.com/topic/bump

   

Motywem przewodnim idei było początkowo organizowanie jak największych wydarzeń jak najmniejszym kosztem - bo taka była polska rzeczywistość. Z pomocą przyjaciół i wsparcia finansowego od strony sponsorów Bump Records zaczęło organizować koncerty i imprezy. Ruszyły sesje zdjęciowe oraz teledyski. Początkowo motorem stał się projekt BIZARRE - mieszanka rap'u z gitarowym brzmieniem. Zespół który na początku 2004 roku miał już na koncie wygrane przeglądy muzyczne szybko ewoluował do stylu rap core i miana rockowej nadzieji Toruńskiej Sceny Muzycznej. W skład wchodzili: SLT (Radek Zieliński) - wokal, SPEDRO (Piotr Wach ) - mc, dj BAJO (Mateusz Żuchnicki) - sampler, scratching, JARO (Jarek Skibiński) - perkusja, PABLO (Paweł Nowak) - gitara. W trasach często uczestniczył im Fala Mc, sprawiając że ordynarne koncerty zamieniały się w imprezy przeciągane do rana również dzięki dj'om Bajo oraz ASH (Mr OZ)

 

I tak narodził się pomysł Bump Squad'u - szwadronu wariatów ;) Napędzanych luźnym stylem

i specyficznym podejściem do muzyki. To sprawiło że grupa wyłoniła kilku oryginalnych artystów; dj'i, mc's, czy nawet muzyków sesyjnych. Nie ograniczając składu do konkretnych liczb i postaci, czy stylów muzycznych narzucanych w owym czasie przez tzw 'podziemie' tak ową pozytywną ekipą pozostali.

W kolejnych latach wytwórnia Bump Records wraz z Mark.Es jako jedna z pierwszych zorganizowała w Polsce cykliczne zawody tańca do jamajskich rytmów ,,Dancehall Queen Contest". Przybliżając tym samym toruńskiej publice jamajskie rytmy 'Ragga Dancehall'. Towarzyszące temu mixtapy dj Bajo 'Bugayaga' zasypały miasto Toruń jak i niektóre miasta Polski.

Od tamtego czasu Bump Records trzyma piecze nad krzyżacką stroną masowych imprez pokroju Hip Hop, R'n'B, Ragga współorganizując takie koncerty jak: Reebook Hip Hop Tour, występy takich gwiazd jak: Vienio i Pele, DreadSquad, Kaliber 44, WWO, Marika.

 

W 2008 poszukując nowych nurtów i tym samym kontynując niekończącą się popularność Hip Hopu w Polsce Bump Sound Records wychodzi z inicjatywą wydania płyty: Fala Mc - "Prowizorka"- toruńskiego rapera od samego początku współtworzącego Bump Squad.

Fale popchnęła wizja wydania pełnego albumu nad którym pracowało by wiele osób z kraju i zza granicy. Nad produkcją płyty czuwał dj Bajo wraz ze Spedroliną. W tym samym roku wytwórnia rejestruje działalność jako 'Bump Sound Records' czyniąc tym samym udany krok w poparciu działań ze strony Unii Europejskiej.

 

Równocześnie wytwórnia wraz z masową emigracją polaków za granicę rusza za nimi z projektem Bump Records EU ; Dublin/London/Berlin/Amsterdam. Budując mosty z lokalnymi rozgłośniami, pismami kulturalno/muzycznymi jak i samymi artystami. Współtworzy telewizyjny show o tematyce muzycznej w Dublinie: "G-REQUEST SHOW". Stanowi to kolejny krok w rozwoju i nieuwstecznianiu się BUMP idei. Hołdując toruńskim tradycjom oraz utrzymaniu muzyki na najwyższym poziomie Bump Sound Records udziela usług w dziedzinie; pełnej promocji, postprodukcji, realizacji video, foto sesji oraz stron www, wypuszczając coróż to nowe produkcje z bump fabryki wliczając
również manufakturę odzieżową Bump Clothing Manufuckture i sklepy internetowe. Nieograniczając się do nurtów i rodzajów muzycznych wytwórnia jest otwarta na wszystko i dla wszystkich.

 

<< powrót

 

 

 

nowości | produkcje | ludzie | galeria | poparcie | mp3 | sklep | akcje | oferta | historia | sitemap | kontakt

 

all copyrights reserved © 2007 bump sound records